מובמנט – יום כיף לעובדים  | תזונה | ארגונומיה | חדר כושר
כניסה למנוי  
הכנס
שכחתי סיסמה
03-9098474
מובמנט עוזרת לך לשמור על כושר ובריאות גם במקום העבודה

סביבת עבודה נכונה ושמירה על העיניים

מאת: מובמנט
כיצד יש להתאים את סביבת העבודה הממוחשבת כדי לשמור על בריאות העיניים והראייה
בעידן המודרני רבים מאיתנו יושבים מול מסכי מחשב ומסכים אחרים (מסך הטלוויזיה או אפילו הטאבלט) במשך שעות ארוכות. ישיבה ממושכת שכזו מאמצת מאוד את העיניים ולכן אין פלא שחלק גדול מאיתנו מרגישים סחוטים או עייפים מאוד בסוף יום העבודה: העיניים צורבות או כואבות וקשה לנו למקד אותן.
 
למרבה המזל, באמצעות מספר פעולות פשוטות ובעיקר התאמת סביבת העבודה באופן אישי, ניתן להקל על הסימפטומים האלו וליהנות מיום עבודה פורה ומהנה.
 
התאמת סביבת העבודה והתאורה
 
יש להתאים את המסך לגובה העיניים כך שנוכל להסתכל עליו מבלי להרים יותר מדי את הראש. מרכז המסך צריך להיות נמוך ב - 15 ס"מ מגובה העיניים, כך שאלו יסתכלו אליו מעט מלמעלה. גם המרחק מן המסך יכול להשפיע על נוחות העבודה, כאשר המרחק המומלץ הוא בין 50 ל - 70 סנטימטר.
 
בנוסף, חשוב מאוד לכוון את התאורה מסביב למסך על מנת שלא תיווצר עליו השתקפות שתהפוך את המוצג עליו לבלתי קריא, הדבר נכון במיוחד למי שפינת העבודה שלו נמצאת בחדר מואר. במקרה זה, ניתן ואף רצוי להצליל מעט את סביבת העבודה באמצעות וילון או תריס על החלון, אשר ימנעו מקרני השמש להשתקף על המסך.
 
לבסוף, אם סביבת העבודה ממוזגת יתר על המידה (במיוחד בקיץ) והאוויר בה יבש, הדבר עשוי לגרום ליובש בעיניים ולהגביר את תחושת הצריבה. לכן, יש לדאוג לכוון את המיזוג בקיץ ולדאוג לזרימה טובה של אוויר בחורף.
 
התאמת המסך עצמו
 
יש לבדוק את הגדרות הבהירות של המסך: ברוב המסכים היום יש מספר מצבים שונים כמו טקסט, משחק, גלישה באינטרנט וסרט. המצבים האלו מתאימים את הבהירות של המסך באופן אוטומטי ולכן אנחנו לא צריכים כלל לדאוג לכוון את הבהירות והניגודיות באופן ידני מלבד לברור בין המצבים האלו בעצמם בהתאם לשימוש שאנחנו עושים במחשב באותו הרגע. בחלק מהמסכים אפשר לשנות את הבהירות של כל מצב במידה והיא עדיין חזקה מדי ולשמור אותה לשימוש עתידי (בהירות גבוהה יותר מעייפת יותר את העיניים).
 
הפסקות, הפסקות ושוב הפסקות
 
טיפ נוסף וחשוב מאוד היא לקחת הפסקות. הפסקה יכולה להיות הכנת כוס קפה או אפילו הליכה של מספר דקות באוויר הצח על מנת להוריד את העומס על העיניים. הפסקות אלו גם משפיעות לטובה על בריאות הגוף כולו מכיוון שהגוף לא אוהב להיות בחוסר תנועה במשך זמן ממושך מדי...
 
מי שמסיבה מסוימת לא יכול לעשות הפסקות או נמצא בלחץ עבודה גדול מאוד, יכול להסיט את המבט מן המסך מדי חצי שעה ולמקד אותו בנקודה מרוחקת על מנת להשיג אפקט דומה.
חזור לדף הקודם
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות