מובילים
חיים בריאים

aicon

5 טיפים להתמדה באימוני כושר

מי מאיתנו לא מכיר את התרחיש הבא: אנחנו מרגישים שאנחנו כבר לא בכושר, לא זוכרים מתי בפעם האחרונה הזזנו את הגוף כמו שצריך, ואולי גם עלינו קצת במשקל. אנחנו מקבלים שתי החלטות: ממחר דיאטה ונרשמים לחדר כושר, כדי לתקוף את הבעיה מכל החזיתות.

ההתחלה מבטיחה: אנחנו אוכלים כמו שצריך, בלי מעידות, מתייצבים בחדר הכושר בתדירות גבוהה ומתנפלים על המכשירים בהתלהבות, בניסיון להשיב לעצמנו את הכושר שאבד כמה שיותר מהר. אלא שלאט לאט המוטיבציה שלנו הולכת ופוחתת. משבוע לשבוע רמת ההתלהבות יורדת. אנחנו כבר לא מגיעים לחדר הכושר באותה תדירות או שמפסיקים לבוא לגמרי, עד שבסופו של דבר אנחנו (שוב) מוצאים את עצמנו עם מנוי לא מנוצל לחדר כושר שעלה לנו כמה מאות שקלים.

אין ספק כי האתגר הכי קשה בשגרת אימוני כושר הוא ההתמדה. כולנו רוצים לעשות פעילות גופנית באופן קבוע ולהרגיש טוב עם עצמנו, אבל נאלצים להתמודד עם שחיקה במוטיבציה. איך בכל זאת מצליחים להתמיד? הנה 5 טיפים.

טיפים לשמירה על מוטיבציה באימוני כושר

בחרו בפעילות שאתם אוהבים

אלמנט חשוב בהתמדה באימוני כושר הוא לבחור את סוג הפעילות שאתם אוהבים. למצוא חיבור למה שאתם עושים. אל תלכו לשיעור שאתם לא אוהבים רק כי כולם הולכים אליו, או כי הוא נחשב אפקטיבי במיוחד, ובפועל אתם סובלים. אם אתם משתעממים על ההליכון- נסו מכשירים או משקולות. אם סוג הפעילות מתקשרת אצלכם לסבל או שעמום – הסיכוי שתתמידו בפעילות הוא אפסי, ואתם תפספסו את המטרה כולה בטווח הארוך.

עבודה עם מאמן כושר אישי

התמדה בתוכנית אימונים בכוחות עצמכם היא אתגר לא פשוט. לא תמיד קל למצוא את המוטיבציה להתלבש ולצאת מהבית לסשן של אימונים בחדר הכושר, אם אין סיבה ממש טובה שתדחף אותנו לשם. מאמן כושר אישי הוא אמצעי מצויין שיכול לעזור להתעלות מעל המכשול הגדול העומד בדרך שלנו לחזרה לכושר והוא – אנחנו בעצמנו. מאמן כושר אישי מספק מוטיבציה, גיוון ואתגר באימון, מציב לנו יעדים, מלמד אותנו כיצד לעבוד נכון עם המכשירים וכן יודע להתאים לנו תוכנית אימונים המתאימה למצב הגופני והמנטלי שלנו, וליעדים שהצבנו לעצמנו. עם מאמן כושר אישי תהיה לנו מחוייבות גדולה יותר לתהליך ונצליח להוציא את המיטב מעצמנו.

חוק חמשת השבועות

קבעו לעצמכם שאתם מתמידים בפעילות גופנית במשך חמישה שבועות לפחות. הסיבה: מחקרים מראים שחמישה שבועות הם פרק הזמן המינימלי הנדרש כדי להפוך את האימון לשגרה, הרגל. אחרי חמישה שבועות אנחנו מתחילים לראות תוצאות ולהינות מהפירות של העבודה הקשה שלנו, מה שתורם לעלייה במוטיבציה.

להתאמן עם חברים

כשנרשמים לחדר כושר עם חבר או בן/בת זוג שמתאמנים יחד ובזמנים קבועים- זה עוזר לנו להתחייב לתהליך ומשפר את המוטיבציה שלנו. כשמתאמנים עם חבר, אף אחד מכם לא ירגיש בנוח לבטל או להבריז ובכך בעצם כל מתאמן שומר על עומק ההתמדה של המתאמן השני, ויחד אפשר להיצמד לתוכנית האימונים ולעמוד ביעדים.

הצבת יעדים ריאליים

הצבת מטרות הוא אלמנט חשוב בהתמדה על פעילות גופנית. ללא יעד או מטרה מוגדרת אין לנו בעצם שום מחוייבות, וכל מכשול או קושי יגבר עלינו. חשוב, אם כן, לקבוע יעדים לאימונים, אך לא פחות חשוב שאלו יהיו יעדים ריאליים שתוכלו לעמוד בהם. הציבו לעצמכם מטרות קצרות טווח וכן מטרות משניות כמו למשל- להוסיף עוד 5 דקות על ההליכון לעומת האימון הקודם. מטרות כאלו שדי קל להשיג ימנעו תחושה של כישלון או תסכול ויגבירו את המוטיבציה.

דילוג לתוכן