גמילה מעישון

aicon

במובמנט

גמילה מעישון בשיטת אלן קאר!!!

חברת מובמנט הינה המשווקת הבלעדית של סדנאות גמילה מעישון של אלן קארcarrסדנת הגמילה מעישון המובילה בעולם ומועברת בהצלחה רבה בפרויקטים להפסקת עישון בחברות וארגונים בינלאומיים ב-154 מרכזים בכל העולם כבר למעלה מ-35 שנים. כחלק מעליית המודעות הכללית לחשיבות בריאותם של עובדים במקומות העבודה, גם נושא הפסקת עישון של העובדים הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. היום, מרבית המעסיקים כבר מבינים שבריאות טובה של העובדים היא משאב יקר וחשוב, ששווה להשקיע בו. בתור מעסיק כדאי להשקיע בבריאות העובדים, כיוון שהם הנכס החשוב ביותר של ארגון בכל סדר גודל. עובדים שאינם מעשנים לוקחים פחות ימי מחלה, מגיעים פחות למצבים של נכות עקב מחלות קשות וכן נוטים פחות לפרוש מוקדם בגלל בריאות לקויה.

חשוב מאוד שמעסיקים ומנהלים יבינו את חשיבות הנושא ויפנימו כי התערבותם באופן אקטיבי יכולה להשפיע רבות הן על בריאותם של העובדים, ובאופן ישיר כמובן גם על תפוקתן ותפקודם במקום העבודה. ההכרה בכך מובילה להשקעה של משאבים, הן מבחינת זמן והן מבחינת תקציבים בפיתוח כלים מסייעים עבור העובדים להיכנס לתהליך של הפסקת עישון או לפחות צמצומו באופן משמעותי.

מדוע על המעסיקים להיות מעורבים בתהליכי הפסקת עישון?

ישנן מספר סיבות מרכזיות האמורות לדרבן מעסיקים לתמוך בתהליכי הפסקת עישון במקום העבודה:

הגברת הפרודוקטיביות

סיוע לעובדים בתהליך הפסקת עישון הוא טוב לעסקים. ידוע כי עובדים שאינם מעשנים נעדרים בממוצע פחות מאשר מעשנים. הפרודוקטיביות של עובדים לא מעשנים גבוהה יותר כי הם לא לוקחים הפסקות עישון ומרוכזים יותר בעבודה. עובדים המעשנים עשויים גם לקחת הפסקה ארוכה יותר מאשר עובדים שאינם מעשנים בגלל חוקים חדשים הקובעים כי עישון כבר אינו מותר ברוב מקומות העבודה. משמעות הדבר היא כי העובדים חייבים לצאת החוצה כדי לעשן סיגריה, לעתים קרובות לאזור עישון מיועד ולפעמים הם חייבים לעזוב את המקום לחלוטין. כשלוקח יותר זמן לעובדים להגיע למקום שבו הם יכולים לעשן – זה מתורגם להפסקות ארוכות יותר.

הפחתת עלויות

תמיכה בעובדים בתהליך הפסקת עישון היא השקעה משתלמת מאוד. להפסקת עישון ישנן השפעות בריאותיות לטווח קצר וארוך שמסייעת לעובדים לעבוד באופן יעיל יותר. עובדים כאלו ישמרו על מיומנויותיהם לאורך זמן, ישמרו על זיכרון טוב יותר וכמובן גם ימנעו מפרישה מוקדמת בשל בעיות בריאותיות. מעסיקים שסייעו לעובדים להשתתף בסדנה להפסקת עישון מדווחים על כדאיות כלכלית בהשקעה, בעיקר לטווח של חמש שנים ומעלה.

שביעות רצון משופרת בקרב העובדים

ישנן סיבות רבות לרצות להפסיק לעשן, אבל החששות הבריאותיים הם הסיבה המובילה. על פי מחקרים רבים, רוב האנשים המעשנים רוצים להפסיק. ישנם גם מחקרים שמראים כי רוב גדול של מעשנים ולא מעשנים מעדיפים לעבוד בסביבה שמוגדרת ללא עישון. מרבית העובדים המעשנים גם תומכים בתהליכי הפסקת עישון בסיוע המעסיקים. כאשר העובדים בריאים יש תחושה משמעותית יותר של רווחה אישית, יש שיפור ברמת המוטיבציה שלהם ושיפור כללי בשביעות רצונם מסביבת העבודה. בסביבה כזו, העובדים הופכים לפרודוקטיביים יותר ומרגישים תחושת נאמנות גדולה יותר למעסיקיהם.

אפקטיביות תהליך הפסקת עישון בעבודה

ידוע כי הבית ומקום העבודה הם שתי הסביבות שהן בעלות ההשפעה הגדולה ביותר על בריאות האדם. מקומות עבודה בפרט הם סביבה אידיאלית לעזור לאנשים להפסיק לעשן וזאת מכמה סיבות: אנשים רבים מבלים חלק ניכר מזמנם בעבודה. למקומות עבודה יש גישה למספר גדול של אנשים על בסיס קבוע. יש להם את ההזדמנות להגיע למספר גבוה של מעשנים על בסיס מתמשך. למקומות עבודה יש גישה לקבוצות מסוימות שקשה להגיע אליהן אחרת, כגון קבוצות מיעוט שונות, ואנשים שאינם מבקרים רופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות באופן קבוע. מקומות עבודה הם מקומות נוחים לאנשים לקבל מידע ותמיכה על בסיס קבוע. מקומות עבודה גם יכולים לספק את הסביבה החברתית התומכת הדרושה להפסקת עישון. מעשנים המעוניינים להפסיק יכולים לקבל תמיכה מעובדים אחרים ומבעלי תפקידים המקדמים נושאי בריאות במקום העבודה. על ידי ארגון פעילויות שונות כמו סדנה להפסקת עישון ודאגה לסביבת עבודה נטולת עישון, מעסיקים ואחרים המקדמים בריאות במקום העבודה יכולים לסייע לעובדים להפסיק לעשן.

תדמית טובה יותר של מקום העבודה

מקומות עבודה שמוכיחים כי אכפת להם מבריאותם של העובדים שלהם נחשבים לבעלי תדמית טובה ומשקיעה. תדמית טובה יותר עוזרת למשוך ולשמור עובדים מוכשרים. מקומות עבודה המקפידים על החקיקה בנושא עישון נחשבים לרציניים ואיכותיים יותר. מעסיקים שמשקיעים אף יותר וממש פועלים למען הפסקת עישון בקרב עובדיהם נהנים מתדמית משופרת עוד יותר. זה נכון לגבי כל ההשקעה בתחום בריאות העובדים ולא רק לגבי הפסקת עישון. גם סדנאות תזונה והשקעה בקידום הספורט בארגונים וחברות נחשבים לכלים אפקטיביים בשיפור תדמית במקום הן כלפי פנים והן כלפי חוץ. ניתן בכלליות לומר כי מקומות עבודה המחויבים לבריאות העובדים שלהם הופכים למקומות עבודה נבחרים ולכן ההשקעה של המשאבים בעידוד וקידום מוכחת כמשתלמת במיוחד.

דילוג לתוכן