סטרס
מאת:  
התנאים בארץ יוצרים קרקע פורייה להתפתחות מצבי סטרס: פיגועים, אינתיפאדה, מיתון, אבטלה, חוסר וודאות כלכלית ואישית, בנוסף לאווירת אלימות בחברה, במשפחה, בכבישים, ובבתי הספר. כל אלה יכולים ליצור רמת סטרס כמעט בלתי נסבלת. נוסיף לכך את הציפייה להצליח תמיד בהתמודדות עם בעיות בקריירה, בזוגיות ובהורות, ציפיות שלעצמן מייצרות סטרס ללא הרף.
קרא את כל המאמר
סוכרת
מאת:  
הסוכר שאנו אוכלים מגיע מהמעי אל זרם הדם, בדרכו את התאים ברקמות הגוף השונות. ההורמון שגורם לסוכר לעבור מזרם הדם אל התאים נקרא אינסולין. סוכרת היא מחלה בה הסוכר נשאר בכמויות גבוהות בזרם הדם עקב חסר באינסולין (בסוכרת מסוג 1, "סוכרת נעורים") או עקב ירידה ברגישות תאי הגוף לאינסולין (סוכרת מסוג 2, "סוכרת מבוגרים").
קרא את כל המאמר
מחלות לב
מאת:  
מחלות לב וכלי דם מהוות את גורם התמותה מספר אחד בישראל ובמדינות המפותחות בעולם. אחת הסיבות השכיחות למחלות לב וכלי הדם היא סתימה הנוצרת מהצטברות רבדים טרשתיים בדופן העורקים המובילים חמצן ללב (העורקים הכליליים), הנקראים- פלאק. כאשר השכבה הפנימית של העורק נפגעת מסיבה לא ידועה, על האזור "מתיישבים" שומנים, כולסטרול, סידן, תאי דלקת ועוד.
קרא את כל המאמר
מהו לחץ דם ?
מאת:  
ערכי לחץ דם מבטאים את הלחץ שמפעיל הדם על דפנות העורקים בעת פעימת הלב והוא נמדד ביחידות של מילימטר כספית (mm Hg). • לחץ דם סיסטולי מוגדר כלחץ השיא בעורקים, בזמן התכווצות הלב (סיסטולה). • לחץ דם דיאסטולי הוא נקודת הלחץ הנמוכה ביותר, בזמן הרפיית הלב (דיאסטולה).
קרא את כל המאמר
מה זה כולסטרול ?
מאת:  
כולסטרול הוא חומר שומני המיוצר בכל תאי הגוף ובעיקר בכבד ומהווה מרכיב חיוני בגופנו. הכולסטרול משתתף בבנייתם של הקרומים בכל תאי הגוף, בייצור חומצות המרה, הורמונים, ויטמין D, אנזימים ונוגדנים. ללא כולסטרול הגוף אינו יכול לייצר אסטרוגן, טסטוסטרון, קורטיזון והורמונים רבים אחרים חיוניים לתפקוד תקין של מערכות רבות בגופנו.
קרא את כל המאמר
הנחיות לתזונה נבונה
מאת:  
המזון שאנחנו אוכלים משפיע על איכות החיים שלנו ועל בריאותנו. חשוב להקפיד על הרגלי אכילה נכונים ובחירה נבונה של המזון. להלן כמה המלצות לתזונה בריאה ומאוזנת:
קרא את כל המאמר
עישון
מאת:  
העישון הוא מנהג עתיק למדי. עישון המקטרת היה מקובל באמריקה התיכונה כבר לפני מאות שנים. טבק, הנמצא כיום בסיגריות מכיל ניקוטין וכן חומרים נוספים שיכולים לגרום למחלות שונות. ב-30 השנים האחרונות, הוכח מעל לכל ספק במחקרים מדעיים הקשר בין עישון הטבק למחלות רבות, ביניהן מחלות לב ומחלת הסרטן.
קרא את כל המאמר
הרשם עכשיו
קבל ניוזלטר שיעזור לך לשמור על הבריאות והכושר במקום העבודה ובכלל
הורד מגזין מובמנט
חברת מובמנט מתמחה בניהול, בנייה ויישום שירותי קידום בריאות בחברות ופעילה במגוון רחב של ארגונים ברחבי הארץ. קידום בריאות הארגון הנו גורם המשפיע על התרבות הארגונית ומוכח מחקרית כמשפר מחוייבות ומעלה את תפוקת העובדים. התהליך מקיף מגוון רב של תחומים כגון פעילות גופנית, תזונה, רפואה מונעת, ארגונומיה, סקר גורמי סיכון, ניהול לחצים ועוד. כחלק מהמערך כולל של שירותי קידום הבריאות בחברה אנו בחברת מובמנט מציעים מגוון שירותים, כגון: הקמת חדר כושר במקום העבודה, סדנאות בנושא תזונה וייעוץ תזונתי לעובדים, ארגון יום כיף לעובדים, מגוון טיפולי רפואה משלימה, סדנאות שחרור ממתחים, סדנאות להפסקת עישון ועוד. כמו אנו מעניקים שירותי ייעוץ בנושאי ארגונומיה.
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות